Katedra Literatury Rosyjskiej, Ukraińskiej i Białoruskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ogłasza Konkurs na przekład literacki z języków rosyjskiego, ukraińskiego i białoruskiego. Do udziału w Konkursie mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci szkół wyższych. Warunkiem udziału w Konkursie jest przetłumaczenie i  nadesłanie tekstu przekładu jednego wybranego utworu na adres mailowy: przeklad@kul.lublin.pl  wraz z formularzem zgłoszeniowym (Zał. 1.), pisemnym potwierdzeniem zgody na udział w Konkursie (zał. 2 – osoby pełnoletnie, zał. 3 – osoby niepełnoletnie)  i podpisaną klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych (zał. 4).
Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2021 roku.
Wykaz tekstów zatwierdzonych do celów konkursowych wraz z ich adresami bibliograficznymi oraz regulamin Konkursu zamieszczony jest na internetowej stronie Katedry Literatury Rosyjskiej, Ukraińskiej i Białoruskiej w zakładce Aktualności.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy pod adresem: przeklad@kul.lublin.pl

Regulamin Konkursu na przekład literacki

Wykaz tekstów wyznaczonych do konkursu

Zał. 1. Formularz_osobowy_Konkurs na przekład literacki

Zał. 2. Zgoda_Konkurs na przekład literacki

Zał. 3. Zgoda rodzica_Konkurs na przekład literacki

Zał. 4. Klauzula zgody_Konkurs na przekład literacki

Posted in Aktualności, Wydarzenia.