Informacje dotyczące obowiązujących procedur ws. covid-19

w związku z przypadkami zgłoszeń o zakażeniach COVID-19 w różnych Jednostkach naszego Wydziału chciałabym podać Państwu kilka poniższych informacji.

Nieobecność na zajęciach

1. Wykładowcy są uprzejmie proszeni o sprawdzanie listy obecności na zajęciach. Jest to istotne, ponieważ jeśli student zgłosi informację o pozytywnym wyniku testu, wówczas Dziekanat ma obowiązek podać do Sanepidu listę osób (studentów i wykładowców), z którymi osoba zakażona miała kontakt w czasie ostatniego dnia pobytu na uczelni.

Jeśli wykładowca nie prowadzi listy obecności, wówczas podawana jest cała lista studentów zapisanych na dane zajęcia.

Sanepid nakłada na zgłoszone osoby 10-dniową kwarantannę. Z kwarantanny zwolnione są osoby w pełni zaszczepione.

1. Nieobecność studenta na zajęciach spowodowana przebywaniem na kwarantannie jest nieobecnością usprawiedliwioną.
  2. W przypadku, gdy wykładowca przebywa na kwarantannie, może prowadzić zajęcia po uzyskaniu zgody pracodawcy. Należy wówczas napisać podanie adresowane do Pani Dziekan.

Procedura zgłaszania przypadków zakażeń covid-19:

W przypadku, gdy student (lub wykładowca) poinformuje Dziekanat/ Sekretariat o swoim potwierdzonym zakażeniu COVID-19, wówczas:

1. Pracownik Dziekanatu ds. studenckich danej Jednostki WLS (Instytutu lub Katedry) kieruje do studenta prośbę o przesłanie skanu dodatniego wyniku testu.
  2. Pracownik Dziekanatu wysyła na adres InfoCovid19@adm.uw.edu.pl informację o przypadku zakażenia studenta podając: imię, nazwisko, nr albumu oraz datę przyjęcia zgłoszenia i datę ostatniego dnia, w którym student przebywał na uczelni.
  1. Pracownik Dziekanatu przygotowuje listę osób (dokument w formacie excel), które w dniu ostatniej wizyty studenta na uczelni miały z nim kontakt (imię, nazwisko, nr PESEL, nr telefonu i adres korespondencyjny),
  2. Pracownik Dziekanatu przesyła listę studentów i wykładowców na adresstudent.wls@uw.edu.plwls@uw.edu.pl oraz informacje dotyczące osoby zakażonej (imię, nazwisko, nr PESEL, nr telefonu, adres korespondencyjny, data pozytywnego wyniku, data ostatniej wizyty na uczelni).
  3. Dziekanat WLS przesyła ww. informacje do Sanepidu, który nakłada 10-dniową kwarantannę na osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną. Z kwarantanny zwolnione są osoby w pełni zaszczepione.

W zależności od potrzeb zgłaszanych przez Kierowników Jednostek i Kierowników Studiów podejmowane są też decyzje dostosowane do danej sytuacji (np. prowadzenie przez wykładowcę przez pewien czas zajęć w trybie zdalnym – wymagana jest zgoda Kierownika Jednostki Dydaktycznej, zgodnie z Zarządzeniem Rektora UW).

Dr Katarzyna Malesa

Prodziekan ds. studenckich