UW i Centrum Nauki Kopernik na rzecz Ukrainy – poszukiwane osoby z j. ukraińskim

w ramach nawiązanej współpracy z Centrum Nauki Kopernik uprzejmie przekazuję poniższe informacje i zachęcam do zaangażowania się we wspólne inicjatywy CNK/UW/WLS, które zakładamy, że będą długofalowe.

Zaproszenie dotyczy zarówno studentów i doktorantów, jak i wykładowców, pracowników administracji, znających język ukraiński.

Wolontariat dotyczy poszczególnych aktywności:

1. Zapraszamy chętne osoby do wsparcia CNK w roli tłumaczaw codziennych aktywnościach na wystawach oraz podczas wyjazdów: Kopernik na Kółkach do miejsc dziennego pobytu dla dzieci z Ukrainy.

Praca w ramach wolontariatu, terminy – do ustalenia, kontakt – Szymon Filipowicz szymon.filipowicz@kopernik.org.pl  lub rejestracja w Centrum Wolontariatu UW.

1. 2.Eksperci i Ekspertki na Wystawach

Do prowadzenia warsztatów w Centrum Nauki Kopernik zapraszamy studentów kół naukowych, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Wizyty organizowane są w weekendy w gg. 12.00-15.00 w CNK i polegają na prowadzeniu warsztatów przeprowadzanymi razem ze zwiedzającymi.

Ze względu na obecną potrzebę zaopiekowania się uchodźcami z Ukrainy chcielibyśmy zaprosić do poprowadzenia warsztatów pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, którzy posługują się językiem ukraińskim.

Z strony CNK promujemy wizyty i działalność naszych gości na portalach Internetowych, zapewniamy wszystkie potrzebne materiały eksploatacyjne, możemy pomóc w zorganizowaniu potrzebnego sprzętu.

Zgłoszenia proszę kierować bezpośrednio na adres:

Szymon Filipowicz szymon.filipowicz@kopernik.org.pl