STUDIA MAGISTERSKIE Z PODWÓJNYM DYPLOMEM OD 2022/23 DLA STUDENTÓW Z JĘZYKIEM WŁOSKIM

Drodzy Kandydaci na studia magisterskie w IKSI!

Z przyjemnością informujemy, że od roku akademickiego 2022/23 IKSI uruchamia program studiów magisterskich z możliwością odbycia roku studiów we Włoszech i uzyskania dyplomu dwóch uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Turynie.

Na podstawie porozumienia zawartego między Wydziałem Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego a Instytutem Języków Obcych i Literatur i Kultur Nowoczesnych Uniwersytetu w Turynie (Dipartimento di Lingue e Letterature straniere e Culture moderne, Università degli Studi di Torino), studenci rekrutujący się na studia II stopnia z językiem włoskim (jako B – pierwszy język obcy lub jako C – drugi język obcy) w Instytucie Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej od r. a. 2022/2023 mogą ubiegać się o tzw. Double Degree. Nie są to studia wspólne w ścisłym znaczeniu tego słowa, lecz specjalny program studiów: kandydat realizuje część programu w uczelni macierzystej (I rok studiów magisterskich), a część – w uczelni przyjmującej (II rok studiów magisterskich).

Założenia programu:

→   mobilność studenta obejmuje pełny rok studiów;

→   okres kształcenia i efekty uczenia się zrealizowane w uczelni partnerskiej są wzajemnie uznawane;

→   obrona pracy magisterskiej odbywa się w uczelni macierzystej;

→   program kończy się uzyskaniem dyplomu magisterskiego dwóch uczelni: polskiej i włoskiej.

Uczestnicy programu:

→   liczba oferowanych miejsc: 5

→   o miejsce mogą ubiegać się studenci i studentki studiujący język włoski na kierunku lingwistyka stosowana, specjalność terminologia i tłumaczenia specjalistyczne;

→   ranking kandydatów odbywa się na podstawie ocen (częściowych lub końcowych) z pierwszego semestru I roku studiów magisterskich;

→   pierwszeństwo w rankingu mają studenci z językiem włoskim jako pierwszym, w przypadku wolnych miejsc kwalifikowani są studenci z językiem włoskim jako drugim językiem obcym.

Wymogi projektu:

→   obowiązkowym warunkiem przystąpienia do rankingu kandydatów do Double Degree jest złożenie stosownej deklaracji po zakwalifikowaniu na studia magisterskie w IKSI, podczas składania dokumentów w komisji rekrutacyjnej.

Kontakt:

→   w przypadku pytań dot. zasad i zakresu programu podwójnego dyplomu należy zgłaszać się do koordynatora programu w IKSI, dra Piotra Podemskiego, mailowo (p.podemski@uw.edu.pl) lub osobiście w godzinach jego dyżuru.