Weekendowe wykłady gościnne – możliwość zrealizowania OGUN

Drodzy Studenci!
Zapraszamy na wykłady profesorów wizytujących WLS UW, które będą odbywały się w weekendy w blokach zajęciowych. Udział w wykładach umożliwia realizację przedmiotu ogólnouniwersyteckiego.  Wykłady dedykowane są studentom zainteresowanym problematyką kultury rosyjskiej lub ukraińskiej oraz szeroko rozumianym slawistom, językoznawcom (informacja na stronie KSIEŚW: http://ksi.uw.edu.pl/2020/12/12/zajecia-z-dr-tarasem-lylo-z-lwowskiego-uniwersytetu-narodowego-im-i-franki/)
1.
Wykład prof. Aleksandra Medvedeva z Państwowego Uniwersytetu w Tiumeniu (Federacja Rosyjska) pt. Kod wizualny w literaturze rosyjskiej XIX i XX wieku: od klasyki do modernizmu (zajęcia w j. rosyjskim) rozpoczyna się w sobotę 7 maja br. o g. 12.00 i będzie odbywał się w cztery kolejne soboty.
Liczba ECTS do uzyskania – 4 pkt
2.
Wykład prof. Andrija Danylenki z Uniwersytetu PACE (Nowy Jork, USA) pt. Od Bagdadu do Unii Europejskiej: kultury, jezyki i ludzie w czasach przednowoczesnych / nowoczesnych (zajęcia w j. polskim ilustrowane przykładami w j. angielskim, rosyjskim i ukraińskim) rozpoczyna się w niedzielę 8 maja br. o g. 12.00 i będzie odbywał się w cztery kolejne niedziele.
Posted in Aktualności, Wydarzenia.