Program „Study Visits for Ukraine“ – inicjatywą realizowaną w ramach IDUB, patronowaną i promowaną przez Rektorów UW

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 27 kwietnia b.r. został otwarty „Study Visits Programme for Ukrainian Students and Doctoral Candidates at the University of Warsaw”.

Jest to program pilotażowy, realizowany w ramach IDUB, opracowany na prośbę Rektorów UW. Zarządzenie nr 44 Rektora UW w sprawie Programu dostępne jest tutaj.

  1. O kwalifikację może ubiegać się każdy student i doktorant, który jest obywatelem Ukrainy lub Polski i był studentem bądź doktorantem uczelni ukraińskiej w roku akademickim 2021/22, który przybył do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r. (lub nadal przebywa na terytorium Ukrainy).
  2. Warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie własnej pracy badawczej na UW, w dowolnej dziedzinie. Dodatkowo, zakwalifikowani studenci i doktoranci mogą, ale nie muszą zarejestrować się na zajęcia na UW i kurs języka polskiego (pod warunkiem dostępności zajęć w czasie trwania wizyty).

3. Możliwy czas trwania wizyt: od 3 do 6 miesięcy. Okres realizacji Programu: od 27 kwietnia 2022 do końca roku akademickiego 2022/2023. Nabór będzie prowadzony przez BWZ w sposób ciągły, na zasadzie konkursu, aż do wyczerpania miejsc.

4. Warunkiem kwalifikacji jest złożenie kompletnego wniosku w IRK wraz z wymaganymi dokumentami, zaakceptowanie wniosku przez goszczącą jednostkę dydaktyczną na UW oraz wyznaczenie opiekuna naukowego: minimum ze stopniem doktora w przypadku studentów i minimum ze stopniem doktora habilitowanego w przypadku doktorantów. Termin wizyty musi zostać zatwierdzony przez goszczącą jednostkę dydaktyczną na UW i może podlegać przesunięciom.

5. Studenci i doktoranci goszczący na UW będą mogli ubiegać się o stypendium pobytowe, a rozliczenia będą prowadzone przez jednostki dydaktyczne zgodnie z zasadami obowiązującymi na UW, także w ramach innych inicjatyw IDUB. Szczegóły: IV.2.2. Włączanie utalentowanych młodych naukowców do zespołów badawczych – idub.uw.edu.pl

6. Jednostka dydaktyczna na UW może otrzymać dofinansowanie w kwocie nie wyższej niż 600 zł miesięcznie od osoby na pokrycie kosztów związanych z obsługą administracyjną wizyt badawczych.
Przyznane dofinansowanie będzie rozliczane w jednostkach goszczących.

Wnioski kandydatów będą przesyłane do koordynatorów do spraw mobilności w Państwa jednostkach z prośbą o rozpatrzenie, w tym, wyznaczenie opiekuna naukowego i zatwierdzenie planu badawczego. Zgodnie z zasadami, będą one rozpatrywane w terminie nieprzekraczającym 30 dni, dlatego też uprzejmie prosimy o współpracę w realizacji Programu.

Veröffentlicht in AktualnościDE.