Językowe Targi Pracy 2024 – harmonogram warsztatów

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na Językowe Targi Pracy 2024 w dniach 5-6 marca w budynku przy Dobrej 55.

Przedstawiamy zbiorczą informację i harmonogram warsztatowy (w załączeniu).

Zapraszamy na warsztaty (alfabetycznie):

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wtorek 05.03.2024, godz. 10.00-11.00, aula 0.410, PL

Zapisy: https://forms.gle/K214VeyacmGtFXaGA

Praca filologa w ABW – fakty, mity i nie tylko

W czasie spotkania funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przybliżą służbę w ABW, w szczególności zadań realizowanych przez filologa.

Na spotkaniu:

  • Dowiesz się jakie zadania realizuje ABW
  • Usłyszysz o różnych aspektach pełnienia służby w ABW
  • Będziesz mógł zapoznać się z procesem rekrutacyjnym i wymaganiami jakie są stawiane kandydatkom i kandydatom do służby.

Agencja Wywiadu, wtorek 05.03.2024, godz. 11.00-11.45, aula 0.410, PL

Zapisy: https://forms.gle/zbceEy4EmPiW68Nz8

Agencja Wywiadu jako przyszły pracodawca. Warunki rekrutacji

Warsztat poświęcony przedstawieniu Agencji Wywiadu jako ciekawego nowoczesnego pracodawcy, ze wskazaniem umiejscowienia AW w systemie bezpieczeństwa RP oraz ustawowych zadań. Omówienie organizacji służby oraz warunków i etapów rekrutacji.

Alfa Lingua, środa 06.03.2024 r., godz. 12.00-13.00, aula 0.410, PL

Zapisy: https://forms.gle/e87yFh1gcLP1GTei8

Biznes i języki – jak połączyć te dziedziny w dobie AI?

Czy zawód tłumacza, lektora oraz nauczyciela wymrze szybciej za sprawą sztucznej inteligencji?

Czy w ogóle inwestycja w znajomość języków jest przydatna w obliczu zadań jakie spełnia AI? Jeśli tak, to jaką strategię należy obrać w rozwijaniu swoich kompetencji na poczet przyszłej działalności zarobkowej?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć Tomasz Bill, absolwent IKSI UW, przedsiębiorca oraz wykładowca oraz Dawid Gościk, trener kompetencji miękkich, konsultant oraz współwłaściciel agencji językowej Alfa Lingua.

Bireta Professional Translations, wtorek 05.03.2024, godz. 14.00-14.45, aula 0.410, PL

Zapisy: https://forms.gle/98q3dkCeRDsgjbuZ7

Jak szukać niezbędnych informacji? Oswajamy operatory wyszukiwania

Jak szukać trafnych i prawdziwych informacji w Internecie? W czasach, kiedy codziennie jesteśmy zalewani nadmiarem wiadomości coraz trudniej jest wyłuskać spośród nich te, które nas najbardziej interesują i są godne uwagi. Z pomocą przychodzą nam na szczęście operatory wyszukiwania. Ich znajomość przyda się zarówno do filtrowania wyników i szukania informacji do pracy zaliczeniowej, jak i w codziennej pracy tłumacza.

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, wtorek 05.03.2024, godz. 14.45-16.00 oraz środa 06.03.2024, godz. 10.00-12.00, sala 1.450, PL, EN, RU

Bezpłatne przesiewowe badania słuchu

Termin I: https://forms.gle/KPKygGoJYT8qdkrh7

Termin II: https://forms.gle/cLAQ8xxbi79KQPHP9

EY – Agencja Effective IT Trainings sp. z o.o., środa 06.03.2024 r., godz. 13.30-14.00, sala 1.450, EN

Zapisy: https://forms.gle/2F8ni4qBXUtpQw5s6 (obowiązuje limit miejsc)

You’re Hired!: Perfecting Your Interview Skills

Interviewing skills to land your next job – a practical course on how to prepare for an interview and how to perform like a pro. Learn useful techniques, glide through the interview process and practise what you’ve learned! Key takeaways: how to handle any interview with confidence, how to prepare for interviews, most important interview tips, virtual interviews.

J.P. Morgan Chase & Co., środa 06.03.2024r., godz. 14.00-15.30, sala 1.450, EN

Zapisy: https://forms.gle/fLMSQVThw1PBVoWBA (obowiązuje limit miejsc)

Presentation skills – posture and body language

During this interactive workshop you will learn how to use your body language in presentations to work for you, not against you. This Workshop is highly interactive and it will requires a short preparation before the event and presenting to a group of up to 10 people during the workshop.

Preparation for those who will signup: Please prepare a short speech (2-3 min) covering: your name, your studies, something interesting about you (your hobby, interesting fact about etc.). Please also bring your mobile phone with you to the

session.

Linklaters Poland Sp. z o.o., wtorek 05.03.2024, godz. 9.00-10.00, sala 1.450, PL

Zapisy: https://forms.gle/CQK9degS33n5MEbA6 (obowiązuje limit miejsc)

Jak napisać dobre CV i przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Na co zwracają uwagę rekruterzy przy przeglądaniu aplikacji? Jakich błędów unikać przygotowując CV? Jakich pytań spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź podczas warsztatu Jak napisać dobre CV i przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?. W trakcie spotkania specjaliści Linklaters udzielą konkretnych wskazówek i omówią techniki, dzięki którym skutecznie przedstawisz swoje umiejętności w trakcie procesu rekrutacyjnego.

MAOBI Group, wtorek 05.03.2024, godz. 13.30-14.00, sala 1.450, PL

Zapisy: https://forms.gle/qcqDa9whzTpwrhLE7 (obowiązuje limit miejsc)

Assessment Center online jako jeden z etapów procesu rekrutacji

Czy słyszeliście już o Assessment Center online, ale nie jesteście pewni, co to tak naprawdę oznacza dla Was i Waszej przyszłej kariery? Zapraszamy na spotkanie pt. „Assessment Center online jako jeden z etapów rekrutacji”, które rozwieje Wasze wątpliwości i pokaże, jak ten etap rekrutacji może stać się Waszą przewagą.

Podczas naszego spotkania dowiecie się, czym jest Assessment Center online, przed jakimi wyzwaniami możecie stanąć i jak się do nich przygotować. To świetna okazja, aby zrozumieć, jak wykorzystać Assessment Center do własnego rozwoju i jak skutecznie zaprezentować swoje umiejętności potencjalnym pracodawcom.

Dołączcie do nas, aby odkryć:

  • Praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania do Assessment Center online.
  • Jak wykorzystać Assessment Center jako szansę na rozwój.

Nie przegapcie tej okazji do zdobycia cennych wskazówek od doświadczonego Managera HR, który odpowie na wszystkie Wasze pytania. Sprawdźcie, jak Assessment Center online może stać się Waszym sprzymierzeńcem w drodze do wymarzonej pracy!

Michelin Polska, wtorek 05.03.2024, godz. 13.00-13.30, sala 1.450, EN

Zapisy: https://forms.gle/zkg4T2TP2rQRXkxm8 (obowiązuje limit miejsc)

Michelin guide to career development

Storytelling about work, the company and development prospects at Michelin. You will learn how we have changed over the centuries, where the Michelin stars came from and which of our guides will take you to the most hidden corners of the world

and which tires will get you there the safest.

Philips Polska sp. z o.o., środa 06.03.2024r., godz. 12.00-13.30, sala 1.450, PL

Zapisy: https://forms.gle/zgj9gnWzkhwzVzdG6 (obowiązuje limit miejsc)

Tworzenie i Analiza Tabel Przestawnych w Excelu

Na warsztacie „Tworzenie i Analiza Tabel Przestawnych w Excelu” prowadzonym przez Philips zgłębimy tajniki tworzenia, formatowania i analizy danych w tabelach przestawnych. Przez praktyczne przykłady i interaktywne zadania nauczymy uczestników efektywnie wykorzystywać te narzędzia do analizy i prezentacji danych. Oprócz podstawowych funkcji, pokażemy również jak wykorzystać tabelę przestawną w bardziej zaawansowanych kontekstach, takich jak np. analiza danych biznesowych.

Przypominamy, aby każdy z uczestników miał ze sobą swojego laptopa z zainstalowanym Excel’em. Dodatkowo, prosimy o wykonanie „pre-worku” w formie przygotowania prostego zestawienia swoich tygodniowych wydatków (wzór zostanie przesłany do zapisanych osób mailem przed wydarzeniem).

PwC Polska, środa 06.03.2024, godz. 10.30-12.00, aula 0.410, EN

Zapisy: https://forms.gle/Q5AUqRoXHv1iz1ey7

Diversity & Inclusion in the Corporate Environment

We’re an organisation that leads with the heart and we prioritise our people. This is why we’re focused on fostering a culture of belonging and equity where a diverse community of solvers can thrive and feel like they truly belong. We do this by acting as a voice and an accelerator for Inclusion & Diversity (I&D) change in each of our member firms, across the PwC network, for our clients and in the wider societies in which we operate.

Pozdrawiamy i czekamy na Państwa,

w imieniu organizatorów

Biuro Karier UW

Inicjatywa „Studenci lingwistyki stosowanej na rynku pracy”

JTP 2024 harmonogram warsztatów

Posted in Aktualności.