Informacja o partnerstwie IKSI z pracodawcami

Przedstawiamy Państwu część inicjatyw, które IKSI podejmował w ostatnich latach w ramach współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

1.
W dniach 02.10.2021 i 09.10.2021 22 studentów IKSI odbyło w firmie Start International Polska Sp. z o.o. w Warszawie praktyczne warsztaty z dubbingu. Wszystkim studentom studio zaproponowało współpracę w zakresie tłumaczeń dubbingowych.
2.
W roku akademickim 2021/22 IKSI realizuje we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym wydarzenie: „Akademia tłumaczeń filmowych”. Jest to cykl pokazów filmowych poprzedzonych prelekcją dr Elżbiety Plewy w kinie Iluzjon w Warszawie realizowany w ramach zajęć akademickich. W wydarzeniu bierze udział 23 studentów IKSI realizujących przedmiot fakultatywny, 50 studentów UW realizujących przedmiot ogólnouniwersytecki, oprócz tego wstęp jest możliwy dla wszystkich zainteresowanych.
3.
W roku akademickim 2019/2020 firma Yosh.ai zwróciła się do IKSI z zaproszeniem studentów rozwijających umiejętności w zakresie lingwistyki korpusowej (przedmiot prowadzony przez dra Ł. Karpińskiego) do aplikowania do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka ścieżka dla MŚP). Jedna osoba została zatrudniona w firmie na stałe.
Yosh.ai to firma technologiczna wykorzystująca zaawansowane technologie sztucznej inteligencji do automatyzacji komunikacji za pomocą asystentów głosowych i tekstowych dla przedsiębiorstw z sektora handlu detalicznego, a także bankowości i opieki zdrowotnej.
4.
W latach 2018-2021 firma Dywit Sp. z o.o. udostępniła do analizy stylometrycznej i modalnościowej teksty na potrzeby badań nad maszynową analizą tekstów, prowadzonych przez dra Ł. Karpińskiego. Wyniki badań służyły ocenie tekstów firmowych oraz testowaniu działania programu analizującego. Tematyka tekstów dotyczyła znormalizowanego słownictwa specjalistycznego, opracowań i kursów podnoszących kwalifikacje oraz korespondencji firmowej.

Dyrekcja IKSI