Poświadczenie biegłości językowej dla celów stypendialnych

od kilku lat Szkoła Języków Obcych wydaje poświadczenie biegłości językowej (procedura portfolio językowego) osobom ubiegającym się o udział w stypendiach zagranicznych. Poświadczenie to stwierdza, że dana osoba posługuje się językiem obcym na poziomie wystarczającym na potrzeby takiego stypendium (np. studiów na uczelni zagranicznej).

Do tej pory o poświadczenie mogli się ubiegać wyłącznie studenci, którzy powinni przedstawić dokument potwierdzający posiadane kompetencje językowe w postępowaniu rekrutacyjnym na stypendia zagraniczne, a którzy nie posiadają Językowego Suplementu do Dyplomu, Certyfikatu Biegłości Językowej UW lub też innych certyfikatów zewnętrznych honorowanych przez naszą uczelnię.

Za zgodą władz UW z procedury portfolio językowego mogą obecnie skorzystać także nauczyciele akademiccy naszej uczelni w zakresie języków nauczanych przez SzJO: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niderlandzkiego, niemieckiego, norweskiego, rosyjskiego, szwedzkiego oraz włoskiego.

Szczegóły  dotyczące procedury znajdują się tutaj: