Letnia Szkoła Przekładoznawstwa, 12-16 września 2023 r. w Łodzi – przedłużenie naboru

uprzejmie informujemy o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń udziału w Letniej Szkole Przekładoznawstwa, która odbędzie się w dniach 1216 września w Łodzi. Liczbę uczestniczek i uczestników zakroiłyśmy na 30 osób – zostały ostatnie wolne miejsca.

Naszymi wykładowcami będą: prof. Tomasz Bilczewski, prof. Tamara Brzostowska-Tereszkiewicz, prof. Piotr de Bończa Bukowski, dr Carol Chiodo, prof. Agnieszka Chmiel, prof. Theo Hermans, prof. Jerzy Jarniewicz, dr Anna Korzeniowska-Bihun, prof. Outi Paloposki, prof. Maciej Piasecki, prof. Jarosław Płuciennik, p. Magdalena Skoć, prof. Elżbieta Tabakowska oraz prof. Małgorzata Tryuk.

Program Szkoły przewiduje zajęcia złożone z kilku bloków: wykłady plenarne z dyskusją, trzy sprofilowane seminaria, prelekcje i warsztaty z dziedziny humanistyki cyfrowej, spotkania poświęcone kontekstom przekładoznawstwa, prezentacje projektów badawczych uczestników i uczestniczek, konsultacje indywidualne.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie domowej.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Koszt uczestnictwa w Letniej Szkole Przekładoznawstwa, uwzględniający zakwaterowanie i wyżywienie, to 1200 zł.

Na zgłoszenia czekamy do 21 maja.

Uprzejmie prosimy o rozpropagowanie tej informacji w Państwa środowiskach.

O wynikach rekrutacji poinformujemy, kontaktując się z kandydatami i kandydatkami mailowo do 5 czerwca.

Z wyrazami szacunku,

dr hab. Barbara Bibik, prof. UMK