Projektu Erasmus+ „Digitalisation of multilingual programs in the EHEA" (DIMPE)

W dniach 16-17 października b.r. w University College Cork w Irlandii odbyło się czwarte spotkanie międzynarodowego zespołu pracującego w ramach projektu Erasmus+ „Digitalisation of multilingual programs in the EHEA" (DIMPE). DIMPE jest projektem międzynarodowym prowadzonym przez prof. Fernando Rubio Alcalá (University of Huelva, Hiszpania). W projekcie bierze udział pięć europejskich uczelni wyższych i dwie firmy. Z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego w projekt zaangażowani sią dr hab. Piotr Romanowski oraz dr hab. Agnieszka Andrychowicz-Trojanowska, prof. ucz., która uczestniczyła w spotkaniu w Irlandii. Projekt DIMPE (2022-2025) poświęcony jest cyfryzacji i programom bilingwalnym na uczelniach. W programie spotkania w University College Cork znalazły się kwestie dotyczące dotychczasowych rezultatów, dalszych prac oraz popularyzacji wyników. Ponownie zaprezentowano aplikację internetową (Intellectual output 1, IO1), która jest jednym z rezultatów projektu (University of Huelva, firma Learnemera) oraz omówiono pierwsze wnioski z fazy pilotażowej. Partnerzy z University of Cyprus oraz University of Huelva zaprezentowali pierwsze scenariusze „Augmented Reality Training App for Lecturers and Students” na okularach AR (IO2). Omówiono także ostatni etap projektu (IO3), który będzie realizowany, tj. opracowanie zbioru wskazówek i wytycznych dla instytucji akademickich przyjmujących studentów zagranicznych w ramach programów wymiany/mobilności studenckiej. Wskazówki te dotycząc promocji języka i kultury kraju przyjmującego wśród zagranicznych studentów korzystających z takich mobilności. Spotkanie projektowe zakończyło się otwartą dyskusją na tematy bieżące dotyczące projektu DIMPE. Omówiono także szczegóły kolejnego spotkania, które odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w maju 2024 r.