Oferta przedmiotów ogólnouniwersyteckich

Szanowni Studenci,

w ramach programu ZIP UW wykładowcy wizytujący w Katedrze Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej w semestrze letnim 20/21 będą prowadzić otwarte dwa zajęcia typu OGUN. Oferta jest szczególnie atrakcyjna dla studentów ciekawiących się z jednej strony problematyką kultury rosyjskiej, z drugiej zaś – ukraińskiej oraz szeroko rozumianych slawistów, językoznawców.
Zajęcia będą miały formę bloków i rozpoczną się w maju 2021.
Zajęcia prowadzić będą:
Prof. Aleksander Medvedew z Państwowego Uniwersytetu w Tiumeniu (Federacja Rosyjska) Temat zajęć (prowadzonych w języku rosyjskim!): Kod wizualny w literaturze rosyjskiej XIX i XX wieku: od klasyki do modernizmu (2020L)
strona rejestracji:
i:
prof. Andrij Danylenko z Uniwersytetu PACE (Nowy Jork, USA)
Temat zajęć: OD BAGDADU DO UNII EUROPEJSKIEJ: KULTURY, JĘZYKI I LUDZIE W CZASACH PRZEDNOWOCZESNYCH / NOWOCZESNYCH.
strona rejestracji:
Jest to niepowtarzalna szansa udziału w zajęciach z uznanymi badaczami zagranicznymi.